Відбулися Дні парламенту на Львівщині

Чтв, 08/04/2021 - 12:15

5-6 квітня Програми РАДА у співпраці з Апаратом Верховної Ради України, Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування  та наших партнерів ГО «Інтерньюз Україна» і Громадянська мережа ОПОРА провела Дні парламенту на Львівщині. Серія заходів, які були спрямовані на висвітлення роботи парламенту на регіональному рівні, покращення взаємодії між парламентом та громадянами, сприяння комунікації народних депутатів України з виборцями, підвищення рівня громадянської парламентської просвіти, об’єднали зусилля народних обранців, представників ОМС, громадянського суспільства та освітян. Понад 300 учасників зібрали тематичні онлайн-тренінги, колоквіуми, онлайн-уроки та дискусії.

Зокрема до проведення Днів парламенту долучилися Дмитро Разумков, Голова Верховної Ради України, народні депутати - Галина Васильченко, Роман Лозинській, Ростислав Тістик, Володимир В’ятрович, Павло Бакунець та Наталя Піпа. Вони стали учасниками онлайн-дискусії «Залучення регіональних стейкхолдерів до законотворчого процесу». Захід став прекрасною можливістю обговорити питання побудови ефективної комунікації органів місцевого самоврядування, громадськості та народних депутатів України в процесі законотворчої діяльності. Онлайн-дискусія стала також майданчиком для обміну досвідом виявлення проблем і побудови консенсусу щодо їх вирішення.

А для 123 вчителів Львівщини Освітній Центр Верховної Ради України та ГО «Агенція розвитку освітньої політики» організували спеціальний колоквіум. Відкриваючи захід, Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зазначила: «На жаль, далеко не всі знають, що таке Верховна Рада України як інституція, як окремий орган, які його функції, значення, а також роль парламенту в житті громади в умовах саме парламентсько-президентської республіки України. Нам справді бракує системної парламентської просвіти. Власне, зараз спільно з Освітнім Центром, з нашими міжнародними партнерами працюємо над розробкою і затвердженням програми комплексної парламентської просвіти. І я вірю, що спільні зусилля дадуть добрі результати».

Ще один навчальний захід для 174 школярів Львівщини провели Освітній центр Верховної Ради України та народна депутатка Наталя Піпа. Онлайн-уроки стали чудовою можливістю для дітей дізналися більше про роботу парламенту та народних депутатів України, а також про особливості законотворчої діяльності.

Також команда Програми РАДА провела онлайн-тренінг «Парламентська громадянська просвіта» для 29 представників органів місцевого самоврядування, освітян та помічників народних депутатів. Учасники формували навички та вивчали  інструменти парламентської громадянської просвіти, покращення обізнаності виборців про парламентську демократію, функції Верховної Ради України, повноваження народного депутата України, залучення громадян до роботи парламенту, інноваційні засоби донесення знань та методи організації парламентської громадянської просвіти в округах.