Керівники секретаріатів комітетів та Програма РАДА спланували подальшу співпрацю

Втр, 30/03/2021 - 23:45

Програма USAID РАДА провела координаційну зустріч з керівниками секретаріатів модельних комітетів. Вона була присвячена співпраці з комітетами щодо реалізації ініціативи «Модельний комітет».

З вітальним словом до учасників звернувся директор Програми РАДА Ігор Когут.

Говорячи про потребу підвищення ефективності комітетів, він зазначив: «Існують системні речі: це вдосконалення роботи комітетів з точки зору проведення комітетських слухань, покращення системи публічних консультацій, зокрема з використанням електронних ресурсів, і систематизація роботи зі стейкхолдерами».

Ігор Жданов, менеджер проекту «Модельний комітет», описав цю ініціативу, її завдання, напрямки діяльності та проміжні результати. Він, зокрема, розповів про функціональний аудит діяльності комітетів, проведений Програмою РАДА, про заходи в рамках ініціативи.

Зокрема Ігор Жданов інформував про проведення онлайн-воркшопів з гендерно-чутливого аналізу законопроектів, про семінар щодо оцінки ефективності застосування законодавства, а також про презентацію британським експертом Алістером Доерті щодо співпраці комітетів ВРУ з зацікавленими сторонами та проектами міжнародно технічної допомоги.

Вище зазначені заходи Програма РАДА провела спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію.

Також Ігор Жданов стисло інформував про Дні парламенту на Волині та про участь народних депутатів модельних комітетів в обговоренні в рамках онлайн-дискусії «Діалог парламентарів та місцевих громад для спільного порядку денного», яка відбулась 24 лютого.

Більш детально про співпрацю з трьома модельними комітетами розповіли експертки Програми РАДА Ольга Машталер, Аліна Серга та Вікторія Штець.

Нагадаємо, що трьома модельними комітетам Програми РАДА є комітети з питань гуманітарної та інформаційної політики, з питань екологічної політики та природокористування, а також з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Крім того, Ольга Машталер представила підготовлену нею інструкцію, яка буде корисною в роботі комітетів.

«Документ покликаний допомогти в організації комітетських слухань. Він є елементом більш масштабної роботи з підготовки посібника з комітетських слухань»,– інформувала вона.

З документом можна познайомитись за наступним посиланням.

Експерт Програми USAID РАДА Радим Губань презентував концепцію посібника щодо проведення комітетських слухань у Верховній Раді України, який він готує.

Видання скрадатиметься з 2 частин. Перша буде присвячена загальним засадам організації слухань в комітетах. У другій буде йтись про процедуру проведення комітетських слухань.

Враженнями від співпраці в рамках ініціативи «Модельний комітет», а також баченням щодо подальшого її впровадження, поділились Віталій Бабенко (керівник Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики), Анжела Малюга (керівниця секретаріату Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування) та Євген Бережний (заступник керівника секретаріату Комітету з питань екологічної політики та природокористування).

До учасників також звернувся заступник керівника Апарату ВР Андрій Мельничук. Він, зокрема, наголосив на важливості використання іноземного досвіду вирішення проблемних питань.

Експерт Вестмінстерської фундації за демократію Алістер Доерті у своєму виступі висвітлив питання співпраці комітетів Верховної Ради із зацікавленими сторонами та проектами міжнародної технічної допомоги.

Він детально розповів про можливі зацікавлені сторони, про ризики, що можуть виникати у зв’язку з їхнім залученням.

У той же час він наголосив, що співпраця комітетів з зацікавленими сторонами є цінним ресурсом.

Експерт зазначив: «Комітети потрібно звільнити від певних обсягів технічної роботи, пов’язаної з законодавчою діяльністю, і дати їм більше можливостей для виконання контрольної функції».

Презентація експерта міститься тут.