Посібник «Діяльність народного депутат України і його команди в окрузі та взаємодія з виборцями»

30/06/2021

У цьому посібнику наведено опис інструментів, які застосовувались при реалізації проекту «Модельний округ», а також інші інструменти, практичні поради та приклади використання таких інструментів на допомогу народним депутатам та їхнім командам в роботі в окрузі та взаємодії з виборцями.

Посібник розкриває поняття представницької функції народного депутата України та Верховної Ради, як єдиного законодавчого органу України, який діє від імені всього українського народу і є виразником його волі. Саме тому велику увагу приділено питанню взаємодії з виборцями, оскільки від якості комунікації та системності роботи народних депутатів на місцях залежить рівень довіри до парламенту та, відповідно, його легітимність при ухваленні рішень.

Зміна виборчої системи також є викликом для належної реалізації представницької функції парламентом, адже важливо зберегти практику закріплення депутатів за кожним регіоном (округом) для того, щоб забезпечити зв’язок з громадянами, доступність та залученість депутата до вирішення проблем і представлення інтересів різних груп виборців у законодавчому органі.

У посібнику дається визначення правовому статус народного депутата України та помічника-консультанта народного депутата відповідно до законодавства, наводяться приклади застосування нормативної бази та різноманітних інструментів роботи в окрузі та взаємодії з виборцями, органами державної влади і місцевого самоврядування, громадськими організаціями, медіа.

 

Автори посібника:

Яна Вертеба з 2016 року є тренеркою Програми USAID РАДА із законотворчого процесу та побудови роботи команд народних депутатів, аналізу державної політики і гендерно-правової експертизи.

Працює координаторкою секретаріату Міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді України та старшою радницею з ґендерної політики та програмної діяльності в громадській організації «Український жіночий конгрес». У VII скликанні Верховної Ради України була помічницею-консультанткою народної депутатки України Лідії Котеляк (округ 123), а також є випускницею Програми стажування молоді у Верховній Раді України (2011-2012), стажування проходила у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

 

Оксана Киричук з 2019 року є тренеркою Програми USAID РАДА із побудови роботи команд народних депутатів, аналізу державної політики і участі громадськості в роботі парламенту та законотворчому процесі.

У VIII скликанні працювала помічницею-консультанткою народного депутата України Ігоря Гузя (округ №19), з командою якого були учасниками проекту «Модельний округ» Програми USAID РАДА. Працює регіональною координаторкою Програми EGAP у Волинській області.

Файл публікації: