Матеріали партнерів

Державні субвенції: хто скільки «напросив» на округ

Дуже часто народні обранці в соціальних мережах і на зустрічах з виборцями хизуються тим, що “привели” гроші на округ. Ми вирішили розібратися в тому звідки беруться ці кошти. Таким чином і натрапили на Постанову Кабінету Міністрів №395 щодо надання у 2016 році субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, яку і проаналізували. Крім того, ми з’ясували, що роблять народні депутати, щоб ці кошти отримати.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОХОДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ В АПАРАТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Випуск Часопису «Парламент» присвячено основі роботи Верховної Ради України як інституції – її адмініструванню. Ефективне, професійне та політично незаангажоване адміністрування роботи парламентарів є необхідною умовою і для ефективного функціонування парламенту в цілому.

РОЛЬ ТА ФУНКЦІЇ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ КОМІТЕТІВ ТА ФРАКЦІЙ

Реалізація урядової програми без прийняття запланованих урядом законопроектів майже неможлива. Через що постає питання про співпрацю між парламентом та урядом у зв’язку з ухваленням законопроектів. Така комунікація здебільшого здійснюється у комітетах, що зумовлено особливою роллю комітетів у сучасному законодавчому процесі.

ПРОГРАМИ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО СТАЖУВАННЯ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Робота присвячена функціонуванню та організації програм стажування у Парламентах світу. Розглянуто 20 країн з різним рівнем політичного та економічного розвитку та Європейський Парламент. Спільним у всіх програм є те, що стажування націлено переважно на молодь віком до 30 років, випускників вищих навчальних закладів та молодих фахівців. Аналіз програм стажування показав, що основними цілями їх роботи є створення можливостей для кар’єрного зростання талановитої молоді та формування кадрового потенціалу для апаратів парламентів і загалом органів державної влади.

ЖИТТЯ ПІСЛЯ ПАРЛАМЕНТУ: РОЛЬ АСОЦІАЦІЙ КОЛИШНІХ ДЕПУТАТІВ У РОЗВИТКУ ПРЕДСТАВНИЦЬКОЇ ДЕМОКРАТІЇ

В роботі проаналізовано потенціал ресурсу колишніх депутатів та здійснено оцінку діяльності асоціацій (колишніх) депутатів як інструменту управління цим ресурсом. Також досліджено міжнародну практику функціонування таких асоціацій та український досвід Асоціації народних депутатів України. Окрему увагу приділено особливостям післяпарламентського життя колишніх депутатів, зокрема, проблемам працевлаштування.

Рейтинг діяльності 88 депутатів-мажоритарників у липні 2017 року

За сукупністю усіх показників депутатської активності в липні 2017 року лідирує Максим Бурбак з Чернівецької області (фракція політичної партії "Народний фронт"). Протягом останнього місяця він не пропустив жодного пленарного засідання, зареєстрував 2 проекти постанови та 2 законопроекти. Один із попередньо поданих Максимом Бурбаком законопроектів, у липні став чинним актом. Депутатом було подано 1 запит щодо проблеми округу та 14 разів він виступав під час пленарних засідань. У порівнянні з іншими місяцями, дещо менше проявлялась активність депутата в окрузі.

Рейтинг діяльності 88 депутатів-мажоритарників у червні 2017 року

Протягом останніх чотирьох місяців декілька народних депутатів стабільно демонструють високі показники активності й регулярно займають високі позиції в рейтингу ОПОРИ.  Зокрема, це представники фракції партії «Блок Петра Порошенка» Роман Мацола, Андрій Шинькович, Іван Рибак і фракції партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» Михайло Бондар та Максим Бурбак. 

А як у них? Організаційна структура апарату парламенту

Стрімкий розвиток культури парламентаризму сприяє змінам у функціонуванні парламентського апарату, зокрема перегляду його нормативно-правового регулювання, організації структурних підрозділів, підвищенню якості та ефективності роботи за допомогою впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, посиленню контролю з боку ЗМІ та громадськості. У цьому контексті гол

Зміна балансу сил у комітетах: коаліція взяла під контроль Антикорупційний комітет

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, чи змінився баланс сил в парламентських комітетах між коаліцією та опозиційними політичними силами після входження до них 25 нових депутатів.

А як у них? Дотримання етичних норм та стандартів поведінки

Негідна поведінка депутатів у Верховній Раді України є досить поширеним явищем, що свідчить про незрілість політичної системи та низький рівень політичної культури народних обранців. Моніторингова місія Європейського парламенту на чолі з Петом Коксом у 2016 році визначала наступні проблеми у стандартах роботи депутатів:

  • негідна поведінка у сесійній залі (неповага до виступів колег, відсутність дисципліни);
  • неперсональне голосування («кнопокодавство»);
  • відсутність на робочому місці без поважних причин;
  • порушення Регламенту та інших процедурних вимог підготовки законопроектів;
  • випадки продажу голосів;
  • використання мандата для лобіювання своїх бізнес-інтересів.

Сторінки