Вперше депутати Верховної Ради України розглянули електронну петицію за новою процедурою

Чтв, 01/10/2020 - 11:15

Вперше депутати Верховної Ради України розглянули електронну петицію за новою процедурою.

Звернення, за яке лише за тиждень проголосували українці (25 705 підписів), стосувалося створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування справи членів «приватної військової компанії Вагнера».

Парламентарі розглянули петицію 29 вересня 2020. Рішення щодо цього питання вони не ухвалили.

Відповідно до нової процедури, після обговорення петиції головним комітетом, його висновок та відповідний проект акту розлядаються народними депутатами на пленарному засіданні за процедурою повного обговорення.

За словами голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яни Безуглої, у парламенті вже зареєстровано проєкт постанови про створення відповідної Тимчасової слідчої комісії.

Нагадаємо, що електронний сервіс для подання петицій до Верховної Ради України було створено у 2015 році за підтримки Програми USAID RADA. З його допомогою українці мають змогу опублікувати своє питання або проблему, отримати підтримку громадян та привернути увагу депутатів. Для цього необхідно зареєструватись на сайті сервісу, вказати назву та включити опис петиції, перевірити, чи є подібні звернення (щоб уникнути повторень), та додати текст.

Якщо впродовж 3 місяців з дня публікації електронна петиція набере 25 000 підписів, вона буде розглянута у комітетах Верховної Ради і спрямована на обговорення до сесійної зали.

За час функціонування сервісу електронних петицій до ВРУ, бар'єр у 25 000 підписів подолали 15 петицій.

Петиції, які не набирають необхідну кількість голосів за встановлений термін, надалі обробляються як звернення громадян.