Володимир Крижанівський розповів інтренам про процедуру внесення змін до Основного Закону України

Втр, 13/02/2018 - 15:15

Від поняття та стадій законодавчого процесу до процедури внесення змін до Конституції України змістилися акценти на черговій лекції Володимира Крижанівського, старшого консультанта Програми РАДА, народного депутата України 1-го скликання, яка відбулася у четвер, 8 лютого.

Традиційно Володимир Петрович розпочав лекцію з постановки проблеми, навівши приклад закону №5553 щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб, ухваленого Верховною Радою України, який уже понад рік знаходиться на підписі у Президента України. Пан Крижанівський зосередив увагу на статті 94 Конституції України, посилаючись на яку, можна трактувати дії Глави держави.

Лектор наголосив, що, оскільки певні норми Конституції потребують постійного роз’яснення, то українська правова система постійно зіштовхується із низкою труднощів, на відміну від Сполучених Штатів, де Основний закон сформульований достатньо просто та чітко і де немає потреби в його трактуванні. У такий спосіб Володимир Петрович підвів увагу слухачів до основної теми – процедури внесення змін до Конституції України.

Під час лекції інтерни мали можливість дізнатися, яким чином проходить реєстрація законопроекту, підготовка та розгляд питання про включення законопроекту до порядку денного сесії й власне ухвалення Верховною Радою законопроекту про внесення змін до Конституції України. Також Володимир Петрович розкрив роль Конституційного Суду в цьому процесі.

Розібравшись у процедурі внесення змін до Основного Закону, інтерни подискутували на тему можливості ухвалення нової Конституції та шляху її легітимування.

Наостанок пан Крижанівський побажав інтернам виконувати свою роботу сумлінно та завжди прагнути до професійного зростання. Адже компетентність, за його словами, у наш час є чи не найважливішим показником того, наскільки успішно будуть впроваджуватися реформи в нашій державі.

Софія Дацюк,
інтернка Секретаріату Голови ВРУ
Фото Миколи Куцинди