В Одесі відбуваються парламентські дні

Втр, 19/11/2019 - 10:45

18–20 листопада 2019 року в Одесі проходять заходи, повязані з висвітленням діяльності Верховної Ради України.

У них, зокрема, взяли участь народні депутати України IX скликання Павло Фролов, Олексій Гончаренко, депутати Одеської міської ради, представники ОТГ області.

Спеціальною гостею візиту стала Ребекка Хармс, німецька політикиня, колишня членкиня Європарламенту

Ранок 18 листопада розпочався зі спільної робочої зустрічі народних депутатів, депутатів Одеської міської ради та представників Апарату Верховної Ради України. Народні обранці національного та місцевого рівнів обговорили проблему недостатньої комунікації між собою та шляхи її вирішення. Також вони спілкувались на тему налагодження більш ефективної комунікації між парламентарями та виборцями. Депутати місцевого самоврядування висловили народним депутатам свої очікування щодо подальшої підтримки процесів децентралізації Верховною Радою України

Ребекка Хармс відвідала Національний університет “Одеська юридична академія”. Спочатку, у супроводі Дениса Яковлева, декана факультету психології, політології та соціології університету, пані Хармс ознайомилась із енергоефективними технологіями, впровадженими у гуртожитку університету. Гостя піднялася на дах будівлі, де встановлені сонячні батареї. За словами декана, вони дозволяють економити гуртожитку до 70% коштів на підігрів води. З метою пропагування ощадливого енергоспоживання зі студентами регулярно провадять просвітницьку роботу.    

Ранкова екскурсія визначила подальший тон зустрічі Ребекки Хармс зі студентами університету. Більшість питань майстер-класу з культури сучасного парламентаризму були присвячені енергетичним та екологічним питанням, а також викликам, які стоять як перед Європою, так і перед Україною. Ребекка згадала, що поштовхом переглянути енергетичну стратегію Німеччини стали події у Чорнобилі, а серед питань, які студенти адресували колишній членкині Європарламенту, були і питання про ефективні методи "зелених" відстоювати свої інтереси в Європі.  

Згодом цього дня у приміщенні Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова представники Програми USAID РАДА презентували виставку «Рада Інфо». Експозиція на кілька тижнів залишиться в залі гуманітарного корпусу, де з нею зможе ознайомитись кожен охочий.

В університеті відбулася ще одна публічна лекція Ребекки Хармс, яка зібрала студентів-політологів, політологів-міжнародників і соціологів. Говорили про європейські стандарти та принципи демократичного представництва і шляхи втілення їх в Україні. 

У громадському просторі «Термінал 42» відбулася публічна дискусія «Європейські цінності та український парламентаризм». У ній взяли участь Ребекка Хармс, народні депутати України нинішньої каденції Олексій Гончаренко та Павло Фролов, парламентар першого скликання Олександр Піскун, депутати Одеської міської ради, представники Апарату ВРУ, експерти, науковці, представники громадськості та ЗМІ.

Обговорили складові формування суспільної довіри до парламенту як відповідальної, підзвітної, демократичної та представницької інституції; здійснення представницької функції, кращі практики та завчені уроки щодо співпраці та комунікації народного депутата з виборцями та роботи в окрузі.

Окрім того, в межах візиту Програми USAID РАДА до Одеси та діяльності Освітнього центру ВР відбуваються уроки та інтерактивні ігри для школярів, присвячені засадам демократії та парламентаризму.

Ще одним заходом, які Програма USAID РАДА проводить в Одесі, є дводенний тренінг «Діяльність народного депутата України та його команди». Свої знання щодо роботи парламентарів поглиблюють помічники народних депутатів ВР, які представляють Одещину. Це помічники парламентарів, які представляють різні партії: Анатолія Урбанського, Сергія Колебошина, Ігоря Васильковського, Олексія Гончаренка, Степана Чернявського, Олега Колєва, Соломії Бобровської.

Парламентські дні в Одесі проводять Програма РАДА спільно з Проектом "Україна в Європі", який виконується Центром ліберальної сучасності (Zentrum Liberale Moderne, Німеччина) та Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Фонд Східна Європа – українська благодійна неприбуткова організація, заснована 2008 року. Місія Фонду – трансформувати Україну в державу, яка служить людям. Діяльність зосереджена на модернізації врядування на всіх рівнях та посиленні громадянського суспільства через іновації. За роки діяльності Фонд інвестував у такі проєкти та програми понад $20 мільйонів. Більш детально про ФСЄ – за посиланням http://eef.org.ua/.

Zentrum Liberale Moderne (Центр ліберальної сучасності), Німеччина – незалежний аналітичний центр, що працює на благо демократії та свободи. Центр був заснований у 2017 році Марілуїзе Бек, ексдепутаткою від партії Зелених Німеччини та експерткою зі Східної та Південно-Східної Європи, та Ральфом Фюксом, який багато років обіймав посаду президента Фонду Гайнріха Бьолля. Більш детально про організацію – за посиланням https://libmod.de/en/

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Її завдання – сприяти запровадженню повномасштабної парламентської реформи та становленню Парламенту України як підзвітної, відкритої та демократичної інституції.