USAID ПРЕДСТАВИЛО ПАРЛАМЕНТУ ТА АПАРАТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОЕКТИ ТА РЕСУРСИ ДЛЯ СПІВПРАЦІ

Втр, 16/05/2017 - 18:30

16-17 травня 2017 року в приміщенні Верховної Ради України пройшов "Інформаційний ярмарок», де депутатам, їх помічникам, Апарату ВРУ та ЗМІ презентували ресурси та можливості для співпраці з організаціями громадянського суспільства та проектами міжнародних донорських організацій. Загалом у виставці взяли участь понад 50 проектів та організацій, що співпрацюють з Верховною Радою України.

«Зараз так багато всього відбувається навколо, що важко все відстежити. Тому ця виставка  - чудова для цього нагода. Це як система «єдине вікно», що може допомогти робити вашу роботу. Сподіваюся, що люди, з якими ви сьогодні спілкуватиметеся, проекти, про які ви дізнаєтеся, принесуть вам багато нового»,  - зазначила посол США Йованович, вітаючи гостей та учасників виставки.

Програма USAID РАДА вбачає одним із своїх завдань налагодити ефективний діалог та взаємодію Парламенту та громадянського суспільства з метою зробити діяльність Парламенту більш прозорою та підзвітною та допомогти впровадити парламентську реформу. Серед продуктів та напрацювань Програми у цій сфері – підтримка єдиної офіційної Програма стажування молоді в Парламенті, забезпечення роботи Інформаційно-дослідницького центру при ВРУ, що готує аналітику з питань формування держав­ної політики та законотворчості. Важливими інструментами взаємодії з громадянським суспільством є створені в рамках Програми у співпраці з профільними підрозділами ВРУ електронні ресурси, зокрема Платформа е-петицій до Верховної Ради, платформа «Портал громадських обговорень зако­нопроектів», яка дозволяє громадянам, експертам долучитися до коментування законопроектів під час їх обговорення у комітетах, Е-реєстр громадських організацій, де зібрана інформація про організації, з якими можуть співпрацювати комітети.

Програма USAID РАДА має на меті допомогти народним депутатам України у розбудові відносин з виборцями та вдосконаленні своїх представницьких функцій. Ще одне її завдання полягає у зміцненні та розширенні заходів з просвіти громадян, залучення їх до законодавчого процесу, моніторингу діяльності парламенту та співпраці з народними депутатами, що допоможе збільшити рівень підзвітності їх роботи. Програма USAID РАДА виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з консорціумом відомих українських громадських об'єднань, зокрема, «Інтерньюз-Україна», Громадянська мережа «ОПОРА»,  Лабораторія законодавчих ініціатив та ГО «Ліга інтернів».