Учасники публічної дискусії обговорили проблеми та виклики, які стоять перед нинішнім парламентом

Втр, 19/11/2019 - 13:00

Одним із заходів, які відбулись в рамках парламентських днів у Одесі, стала публічна дискусія “Європейські цінності та український парламентаризм”. 

Участь у ній взяли Ребекка Хармс, німецька політикиня, колишня членкиня Європарламенту, народні депутати України IX скликання Павло Фролов та Олексій Гончаренко, парламентар першого скликання та керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Олександр Піскун, а також депутати Одеської міської ради, представники ОТГ Одещини. Модерував дискусію Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА

Ключовими питаннями обговорення стали довіра до українського парламенту як інституції, ефективне виконання ним представницьких функцій, шляхи налагодження ефективної комунікації парламентарів із виборцями та групами інтересів у своєму окрузі тощо. 

Ребекка Хармс зазначила, що нинішній парламент має безпрецедентний рівень довіри з боку виборців. Вона слідкує за політичними процесами в Україні від 2004 року, тож може впевнено констатувати, що Україна від каденції до каденції просувається у бік європейських норм та принципів парламентаризму. Проте існують і виклики, зокрема, перед нинішнім складом парламенту, подолати які – це певний тест на зрілість. 

Перш за все йдеться про здатність парламентарів із так званої монобільшості прислухатися до думок опозиції, проводити консультації з усіма зацікавленими сторонами, не нехтувати процедурами та якісною підготовкою рішень на угоду швидкості проведення реформ. За її словами, земельна реформа – яскравий приклад такого випробування для України, яке український парламент має подолати прозоро, справедливо та відповідально. 

Народний депутат Олексій Гончаренко, фракція "Європейська солідарність", зазначив, що більшості новообраних парламентарів бракує політичного досвіду, але є один імператив, який має стати для кожного депутата ключовим. Йдеться про збереження принципів інституціональності. Якщо кожен із депутатів чи фракція будуть дотримуватися процедур та регламенту, це забезпечить прийняття парламентом зважених та добре пропрацьованих рішень, які відображатимуть волю переважної більшості українців, а не керівної партії.   

У свою чергу парламентар Павло Фролов, який є представником партії “Слуга народу”, зазначив, що розуміє необхідність налагодити ефективну та постійну комунікацію не тільки між його фракцією та опозицією, а й між народними депутатами та депутатами місцевих рад, представниками ОТГ, локальними елітами та групами інтересів. Потреба у роз’яснювальній роботі щодо тих законів, які готуються і ухвалюються, зараз у партії відчувається доволі гостро, отже цьому буде приділена велика увага вже найближчим часом.

З відеозаписом публічної дискусії можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/333s8H0.

Публічну дискусію організували Програма РАДА спільно з Проектом "Україна в Європі", який виконується Центром ліберальної сучасності (Zentrum Liberale Moderne, Німеччина) та Фондом Східна Європа у партнерстві з Програмою РАДА за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Фонд Східна Європа – українська благодійна неприбуткова організація, заснована 2008 року. Місія Фонду – трансформувати Україну в державу, яка служить людям. Діяльність зосереджена на модернізації врядування на всіх рівнях та посиленні громадянського суспільства через іновації. За роки діяльності Фонд інвестував у такі проєкти та програми понад $20 мільйонів. Більш детально про ФСЄ – за посиланням http://eef.org.ua/

Zentrum Liberale Moderne (Центр ліберальної сучасності), Німеччина – незалежний аналітичний центр, що працює на благо демократії та свободи. Центр був заснований у 2017 році Марілуїзе Бек, ексдепутаткою від партії Зелених Німеччини та експерткою зі Східної та Південно-Східної Європи, та Ральфом Фюксом, який багато років обіймав посаду президента Фонду Гайнріха Бьолля. Більш детально про організацію – за посиланням https://libmod.de/en/.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).