Учасники координаційної зустрічі проектів технічної допомоги обговорили питання віддаленої роботи парламентарів

Втр, 31/03/2020 - 17:15

Поширення COVID-19 вже суттєво вплинуло на українське суспільство. Верховна Рада теж змушена пристосовуватись до нових реалій, розглядаючи можливості організації віддаленої роботи народних депутатів.

Програма РАДА провела чергову зустріч представників проектів технічної допомоги. Цього разу вона була присвячена питання організації роботи парламенту в режимі онлайн за особливих обставин.

Її учасниками стали народні депутати України, працівники Апарату ВР, представники посольств, міжнародних та громадських організацій. Всього у заході взяли участь понад 50 людей.

Про перехід парламентарів на систему електронного віддаленого доступу розповів народний депутат України, голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради України Павло Фролов. Він, зокрема, інформував про зміни до Регламенту, які уможливили запровадження системи електронного документообігу, плани щодо налагодження дистанційної роботи парламентарів.

Член Правління та керівник проектів з конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко наголосила на потребі підготовки окремого розділу в Регламенті Верховної Ради, який би регулював її діяльність у надзвичайних випадках. Вона також вказала на необхідність зміни порядку ухвалення законів.

У зустрічі також взяв участь керівник Управління комп'ютеризованих систем Апарату ВР Олексій Сидоренко. Він детально зупинився на питаннях використання єдиної автоматизованої системи електронного документообігу, на підготовці Верховної Ради до застосування режиму відеоконференцій, питаннях відповідного технічного забезпечення.

Аналітик Громадянської Мережі ОПОРА Олександр Клюжев у своєму виступі звернув увагу на ще, що з початком пандемії суттєві зміни відбулись в роботі парламентів у багатьох країнах. При цьому виникли побоювання щодо того, що влада може здійснити кроки щодо обмеження ролі парламентів. Аналітик також висловив думку щодо того, що наявний проект стосовно використання режиму відеоконференцій при роботі Верховної Ради може призвести до затягування процесу голосування та обмеження часу на дискусії.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).