У Верховній Раді України відбувся семінар «Роль аналізу політики в законодавчому процесі»

Срд, 10/10/2018 - 12:00

В рамках візиту в Україну доктора Петера Грюненфельдера, президента Асоціації державних канцлерів Швейцарської Конфедерації, Посольство Швейцарії в Україні та Республіці Молдові разом з Програмою USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво" організували зустріч для народних депутатів України, керівників секретаріатів комітетів і працівників Апарату Верховної Ради України, незалежних аналітичних центрів на тему: «Роль аналізу політики в законодавчому процесі». Доктор Петер Грюненфельд очолює провідний аналітичний центр у Швейцарії.

Оскільки є актуальним питання створення дослідницької служби у Верховній Раді України, дискусія ролі аналізу політики та оцінки впливу набуває особливого значення. Відкриваючи засідання, Ігор Когут, Директор Програми РАДА, зазначив, що тема дослідження політики у законодавчому процесі є актуальною для посилення внутрішньої спроможності парламенту: “Парламентська реформа полягає в узгодженні законодавчої політики між Кабінетом Міністрів України, Парламентом та Президентом. Цього можна досягти шляхом написання Білих книг та проведення публічних консультацій”.

Когут повідомив, що в парламенті має бути дослідницька служба, яка буде досліджувати політики. Програма РАДА організовує тренінги, щоб ознайомити працівників Апарату Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та міністерств з аналізом державної політики.

Далі Когут надав слово Петеру Грюненфельду, який розповів про досвід керування дослідницьким центром у Швейцарії: “Ми досліджуємо політики, проводимо багато інтерактивних дискусій з експертами та вивчаємо кращі практики”.

Грюненфельд зазначив, що аналітичний центр тісно співпрацює з бізнесом, університетами, але залишається незалежним. “Ми розробляємо стратегії та сценарії, аналізуємо дані та тренди. Дослідження мають бути спрямовані на розв'язання проблем, ” - додав Грюненфельд.