Тренінг із фасилітації для учасників Town Hall Meetings

Пон, 06/03/2017 - 15:45

6 березня Лабораторія законодавчих ініціатив спільно з Лігою інтернів провели навчання для фасилітаторів та ноуттейкерів  у форматі Town Hall Meetings, в рамках Програми USAID РАДА. Тренінг має на меті покращити базові навички фасилітування дискусії під час проведення міських зібрань.

Town Hall Meetings є американським терміном, який визначає неформальне публічне зібрання місцевих мешканців певної території (зазвичай невеличкого містечка). Такий формат більше зосереджується на публічних обговореннях актуальних питань, проблем за заздалегідь підготовленими сценаріями. Громадяни дискутують за окремими столами (близько 10-12 людей за столом), детально обговорюючи ключові складові різних політик (варіантів вирішення проблеми). Роль фасилітатора полягає у тому, щоб максимально сприяти створенню довірливої атмосфери і допомогти кожному бути почутим.

Тренінг складався з практичної та теоретичної частин: презентації формату Town Hall Meetings, інсценування міських зібрань у представленому форматі, а також консультації професійних тренерів-фасилітаторів. Учасники тренінгу здобули навички професійного фасилітування дискусії і разом із тренерами-фасилітаторами Інституту миру і порозуміння відпрацювали алгоритм роботи зі сценаріями та вправу на повернення сенсів, що є потужним інструментом ведення конструктивного діалогу.

Під час навчальних міських зібрань кожен учасник мав можливість спробувати себе у ролі як фасилітатора, так і ноуттейкера, а також долучитись у ролі громадянина до обговорення проблеми «Реформа парламенту: пошуки шляхів зменшення законодавчого спаму та запобігання «кнопкодавства», сценарії вирішення якої розробили Заcтупник голови Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр Заславський та старший консультант Програми USAID РАДА Володимир Крижанівський.

Проведення тренінгу для фасилітаторів і ноуттейкерів міських зібрань у форматі Town Hall Meetings є частиною проекту, що його реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.