Ребекка Хармс: «Якість демократії можна визначити за допомогою одного показника: у випадку парламенту це міра, якою парламентська більшість поважає права меншості та опозиції»

Пон, 18/11/2019 - 21:00

Студенти Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова відвідали лекцію німецької політикині, колишньої членкині Європарламенту Ребекки Хармс. Вона була присвячена європейським стандартам та демократичним принципам парламентського представництва.

Зустріч розпочав директор Програми РАДА Ігор Когут, який повідомив про заходи, які Програма проводить в рамках «днів парламенту» в Одесі. Він, зокрема, інформував про відкриття експозиції Рада Інфо, публічну дискусію щодо європейських цінностей та питань українського парламентаризму, парламентські уроки для школярів.

Пані Ребекка розповіла про свою давню зацікавленість демократичними процесами, які відбуваються в Україні. Вона відзначила зміни, які мали місце за останні роки.

За її словами, Україна – це держава, у якій «переможці отримують все», а ті, хто програв не виборах, чекають на реванш. Така ситуація, на думку німецької політикині, не є здоровою: у парламенті мають бути відображені погляди всіх.

У той же час Ребекка Хармс вказала, що Верховна Рада стала не лише більш професійною, але й більш прозорою. За її словами, Верховна Рада перебуває в процесі перетворення на найкращий український парламент.

У заході також взяв участь народний депутат України Павло Фролов. Він наголосив на важливості приходу до влади нових еліт та на позитивних аспектах роботи Верховної Ради дев’ятого скликання. Також він вказав на необхідності дотримання процедур законодавчого процесу.

Павло Фролов, народний депутат України: «Зараз Україна фактично має шанс провести ті реформи, про які політики розповідали з телевізорів 27 років, але які не були успішними»

Ребекка Хармс та Павло Фролов відповіли на чимало гострих запитань щодо діяльності парламенту.

Також у дискусії взяв участь керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Олександр Піскун. Він застеріг народних депутатів від прийняття поспішних рішень, наголосивши на важливості дотримання регламентних процедур.

Захід відбувся 18 листопада 2019. Він був організований Програмою РАДА у партнерстві з Проектом «Україна в Європі», який виконується Zentrum Liberale Moderne та Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Фонд Східна Європа - українська благодійна неприбуткова організація, заснована 2008 року. Місія Фонду – трансформувати Україну в державу, яка служить людям. Діяльність зосереджена на модернізації врядування на всіх рівнях та посиленні громадянського суспільства через іновації. За роки діяльності Фонд інвестував у такі проєкти та програми понад $20 мільйонів. Більш детально про ФСЄ – за посиланням http://eef.org.ua/.

Zentrum Liberale Moderne (Центр ліберальної сучасності), Німеччина – незалежний аналітичний центр, що працює на благо демократії та свободи. Центр був заснований у 2017 році Марілуїзе Бек, ексдепутаткою від партії Зелених Німеччини та експерткою зі Східної та Південно-Східної Європи, та Ральфом Фюксом, який багато років обіймав посаду президента Фонду Гайнріха Бьолля. Більш детально про організацію – за посиланням https://libmod.de/en/

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).