Програма USAID РАДА провела семінар про нові впроваджені електронні інструменти у Верховній Раді

Срд, 12/07/2017 - 15:30

Програма USAID РАДА у співпраці з Управлінням комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України ініціювала проведення семінару "Посилення інституційної спроможності комітетів Верховної Ради України шляхом залучення експертного середовища та неурядових організацій при проходженні законопроектів" 11 липня.

Програма РАДА проінформувала комітети Верховної Ради України та їх секретаріати, а також народних депутатів України  про новітні інформаційно-комунікаційні платформи та інструменти Верховної Ради України для ширшого залучення експертного та громадського середовищ до законотворчого процесу та підвищення прозорості діяльності комітетів Верховної Ради України.

Ігор Когут, директор USAID РАДА, повідомив, що в перспективі електронні інструменти дадуть величезне полегшення в роботі секретаріатів комітетів, що стане успішною історією. Він зазначив, що програма USAID РАДА активно співпрацює зі всіма секретаріатами комітетів, проводить зустрічі, інформує про всі процеси, але існує проблема в їх регулюванні.

Участь в семінарі взяли представники керівництва Верховної Ради України, народні депутати України, співробітники секретаріатів комітетів Верховної Ради України, працівники Апарату Верховної Ради, а також представники міжнародних організацій.

Петро Боднар, перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України, зазначив про важливість нововведень: “Я вважаю, що в сучасних умовах парламент мусить тісно співпрацювати з громадськістю та експертним середовищем, бути більш відкритим і для доступу, і для спілкування”.

До проведення заходу було залучене керівництво Комітету з питань правової політики та правосуддя та Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування як пілотних комітетів для нових електронних інструментів Верховної Ради України, зокрема "Портал громадського обговорення законопроектів" та "Електронне засідання комітету". “Люди мають не тільки бачити, що відбувається в парламенті, а й впливати на процеси, - повідомив Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа. - Сьогодні ми хотіли б поговорити про те, що потрібно зробити, щоб система ефективно працювала”.

Керівник Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України Олексій Сидоренко повідомив про два найважливіші моменти в плані просування внутрішньої реформи парламенту. По-перше, це експертне співробітництво з міжнародними партнерами, а по-друге, рівень взаємодії і комунікації між комітетами та підрозділами. За словами Сидоренка, електронне засідання комітету, електронна погоджувальна рада, електронний портал обговорення петицій -  це найефективніші інструменти комунікації між депутатами та секретаріатами комітетів.

Ірина Білятинська, головний консультант Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, презентувала Портал громадського обговорення законопроектів Верховної Ради України, тоді як Анджеліна Підгаєвська, керівник відділу баз даних законотворчого процесу Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, представила інструмент електронного засідання комітету.

Читайте експертну думку щодо громадського обговорення законопроектів Бориса Беспалого, консультанта Програми USAID РАДА, народного депутат України 3-го, 4-го та 5-го скликань, за посиланням.