Програма РАДА підтримала відкриття Освітнього центру ВРУ

Птн, 19/07/2019 - 21:00

17 липня відбулось офіційне відкриття Освітнього центру Верховної Ради України.

З вітальними словом до учасників звернулись Голова ВРУ Андрій Парубій, Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сьюзан Фрітц та Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінгареллі.

Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України: «Я хочу всіх привітати з відкриттям Освітнього центру у Верховній Раді України. На моє переконання, це надзвичайно важлива подія, яка дасть змогу залучити молодь, дітей до вивчення історії українського парламентаризму. Нам дуже важливо розуміти значення парламенту в розвитку українського державотворення. У найбільш складні для української держави часи власне тут, у Верховній Раді, приймалися ключові рішення для української державності».

У заході взяли участь представники іноземних посольств, Апарату Верховної Ради, державних установ, проектів технічної допомоги та ЗМІ.

Сьюзан Фрітц, Директор Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові: «Для мене справжнє задоволення бачити, що цей Освітній центр для дітей та дорослих став реальністю. Громадська освіта і обізнаність з роботою парламенту, його функціями, принципами і процедурами мають велике значення для демократичного суспільства. Саме тому Програма USAID РАДА підтримала створення такого центру. І я дуже рада сьогодні бачити тут дітей. Діти відіграють велику роль при демократії, і громадянську освіту важливо починати з ранніх років, включаючи парламентську освіту. Також центр надаватиме більше можливостей для виборців брати участь у законодавчому процесі, включаючи використання електронних послуг, електронних петицій та платформи для громадського обговорення законопроектів. Інноваційні освітні інструменти разом з можливостями, які надає цей освітній центр, сприятимуть зміцненню зв’язку між громадянами та депутатами та більшій ефективності демократії».

Завдання Освітнього центру полягає у тому, щоб знайомити відвідувачів, особливо школярів, з роботою українського парламенту та народних депутатів, сприяти покращенню сприйняття Верховної Ради у суспільстві.

Програма РАДА надала підтримку у проведенні церемонії відкриття.

Хюг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні: «Відкриття Освітнього центру є додатковим кроком у правильному напрямку. Ми переконані, що надзвичайно важливо, щоб у демократичній країні молоді громадяни були якомога більшою мірою залучені до процесу прийняття політичних рішень»

Створення Освітнього центру ВРУ стало результатом співпраці Програми USAID РАДА, Апарату ВРУ та Проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи.

Програма РАДА зробила суттєвий внесок у створення цієї нової для України установи. Так, менеджер центру від Програми координував роботу щодо налагодження його діяльності. Програма розробила проект концепції його діяльності, сприяла його інституалізації, провела промоційну кампанію. Крім цього, була розроблена програма інтерактивних парламентських уроків, підготовлені інформаційні матеріали для центру.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).