Програма РАДА допомогає Верховній Раді України в налагодженні ефективної системи комунікацій

Срд, 30/05/2018 - 17:15

30 травня Програма USAID РАДА організувала традиційну щомісячну Координаційну зустріч представників проектів міжнародної технічної допомоги на тему “Комунікаційна стратегія чи стратегічні комунікації для парламенту”.

Метою даних зустрічей є організація дискусії представників проектів міжнародної технічної допомоги, міжнародних організацій, представництв іноземних місій в Україні та народних депутатів України щодо актуальних питань та викликів, які постають на шляху реформування системи органів державної влади в Україні. 

Серед доповідачів - народні депутати України, співробітники Апарату Верховної Ради та представники міжнародних організацій.

Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА, зазначив, що одним із компонентів Програми РАДА є допомога народним депутатам України в налагодженні ефективної системи співпраці з виборцями. Когут поінформував, що сьогоднішня зустріч має на меті зрозуміти, які є виклики та подальші кроки для реалізації комунікаційного плану Верховної Ради. 

Далі Когут надав слово представникам Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

На думку Вікторії Сюмар, народного депутата України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, потрібно поновити довіру до парламенту і зробити парламент дієвим. Сюмар повідомила, що задля вирішення цих питань потрібно працювати над політичною та медіа-освітою.

Григорій Шверк, народний депутат України та Член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, зазначив, що основним завданням Комунікаційної стратегії має стати підвищення довіри до парламенту, що може бути досягнуте через співпрацю з народними депутатами України та журналістами. 

Микола Шевчук, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України, повідомив, що в парламенті планується створення освітнього центру для систематизованого просвітництва. Шевчук також зазначив, що в планах є також створення прес-центру у Верховній Раді України.

Сергій Горячев, керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України, повідомив, що його управління займається моніторингом, запитами на інформацію та висвітленням подій. Окрім наведених напрямків, Інформаційне управління веде англомовний Twitter, flickr галерею та розсилку для представників іноземних місій спільно з Програмою РАДА. Горячев зазначив, що україномовний Twitter-екаунт Верховної Ради є найбільш популярним серед урядових інституцій.