Презентація Policy Paper «Якою має бути державна політика щодо безпеки дорожнього руху в Україні?» у комітеті ВРУ з питань транспорту

Птн, 14/04/2017 - 09:30

13 квітня Програма USAID РАДА презентувала аналітичний матеріал Policy Paper «Якою має бути державна політика щодо безпеки дорожнього руху в Україні?»  на засіданні круглого столу Комітету ВРУ  з питань транспорту.

Policy Paper присвячений проблемі смертності та травматизму на дорогах України, які розглядаються крізь призму державної політики. Документ оцінює масштаби проблеми і виявляє ключові системні вади державної політики в цій галузі. У фокусі вивчення опинився аналіз виконання державою зобов’язань перед суспільством у сфері безпеки руху за основними напрямами: безпечні дороги, безпечні користувачі доріг, безпечні транспортні засоби та надання екстреної допомоги.

Автор дослідження «Якою має бути державна політика щодо безпеки дорожнього руху в Україні?» Віктор Загреба зауважив, що в зазначеній сфері держава не виконує своїх зобов’язань перед суспільством. Адже громадяни платять податки, але не отримують за свої гроші якісного продукту – ефективної державної політики в галузі безпеки дорожнього руху.

« Українці бояться доріг. Серед країн Європи Україна має один з найнижчих рівнів безпеки дорожнього руху. Цей рівень вимірюється масштабами наслідків, у першу чергу – кількістю втрачених життів,» зазначив пан Загреба.

Народні депутати України, представники профільних міністерств, - Міністерство охорони здоров'я України, МВС України, Міністерство освіти і науки України, -  обговорили широке коло питань, пов'язаних із державною політикою у сфері безпеки дорожнього руху. Policy Paper став відправною точкою для аналізу альтернативних варіанти державної політики, які варто розглянути представникам влади, аби покращити наявну невтішну ситуацію.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич фахово окреслив проблеми, які стоять на заваді безпеці дорожнього руху, окремо наголошуючи на необхідності мінімізації «ручного втручання» у процес фіксації правопорушення.

Директор програми USAID РАДА Ігор Когут, підкреслив, що Програма працює з Верховною Радою над посиленням спроможності якісної роботи парламенту. «Ми б дуже хотіли, щоб в парламенті функціонувала якісна незалежна дослідницька служба, котра могла б готувати такі документи на замовлення народних депутатів України. Такі документи потребують високої фахової роботи і видатків. Разом з тим вони формують бачення, і вже маючи таке бачення ви можете значно ефективніше, значно якісніше підготувати законодавчі зміни.»

Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Світлана Матвієнко особливо наголосила на тому, тема безпеки дорожнього руху – не просто важлива, вона сенсетивна та болюча для українців. «Маємо надію, нам вдасться перенести обговорення на більш високий рівень, за що ми вдячні Підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету ВРУ з питань транспорту, Програмі USAID RADA, автору – Віктору Загребі та всім, хто в громадянському суспільстві опікується цією темою.»

Захід організовано Лабораторією законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконуєтьсяФондом Східна Європа.