Представники парламентських комітетів вчились аналізувати державну політику

Чтв, 29/10/2020 - 18:30

Одним з напрямків роботи Програми USAID РАДА є підвищення спроможності працівників парламентських комітетів та їхніх секретаріатів.

27-29 жовтня вона провела для них навчання, присвячене основам аналізу державної політики. Тренінг пройшов у рамках ініціативи «Модельний комітет».

Участь у ньому взяли понад 20 представників Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Міністерства культури та інформаційної політики України.

Менеджер Програми USAID РАДА Ігор Жданов розповів про ініціативу «Модельний комітет», зокрема про проведення в його рамках заходів щодо підвищення спроможності комітетів, покращення професійного рівня їхніх фахівців.

«Для нас також важливо, щоб комітети якісно виконували контрольні функції, проводили комітетські слухання, публічні консультації»,-зазначив Ігор Жданов.

Навчання почалось з того, що учасники дослідили питання, чим є політика, що собою являє повний цикл політики.

Після цього вони розглянули, ким є заінтересовані сторони політичного процесу. Вони з’ясовували альтернативи вибору політики, як вона змінюється, а також вчились її оцінювати.

Отримані знання допоможуть учасникам у забезпеченні ефективної роботи комітетів Верховної Ради та при взаємодії з органами виконавчої влади.

Підсумовуючи триденне навчання, директор Програми РАДА Ігор Когут висловив сподівання, що такі тренінги проходитимуть в офлайн-режимі, і в них також братимуть участь представники міністерств.

Ігор Когут також зазначив: «Для нас дуже важливо використати всі наявні ресурси, щоб Верховна Рада стала сучасним європейським парламентом».

Нагадаємо, що в її рамках Програма РАДА надаватиме підтримку семи комітетам, проводячи для них тренінги щодо парламентської процедури, законодавчого процесу та аналізу політики.

Комітети, які беруть участь в ініціативі:

  • Комітет з питань екологічної політики та природокористування,
  • Комітет з гуманітарної та інформаційної політики,
  • Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування, регіонального та міського розвитку,
  • Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів,
  • Комітет з питань охорони здоров'я, медичної допомоги та медичного страхування,
  • Комітет з цифрової трансформації,
  • Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Трьом зі згаданих комітетів Програма РАДА надасть додаткову підтримку, а саме комітетам з питань екологічної політики, з гуманітарної політики та з питань державного будівництва.

Така розширена підтримка включатиме проведення для них тренінгів, надання консультацій та експертної підтримки для задоволення їхніх потреб. Це особливо стосується потреб, пов’язаних з підтримкою комунікації із зацікавленими сторонами, співпраці з міністерствами, проведенням публічних консультацій, аналізом державної політики, проведенням комітетських слухань та зміцненням парламентського контролю.