Представники Апарату ВР познайомились з досвідом комунікації німецького парламенту

Пон, 21/12/2020 - 16:30

Кращими європейськими практиками та досвідом в сфері комунікацій з Секретаріатом Голови Верховної Ради України діляться іноземні експерти в межах «Проєкту із забезпечення експертного та організаційного супроводу діяльності, спрямованої на посилення комунікаційної спроможності українського парламенту», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» в межах Програми USAID РАДА. Остання виконується Фондом Східна Європа.

21 грудня 2020 р. відбулась перша зустріч з німецькими експертами: Гвідо Хайненом, головою Академічної служби німецького Бундестагу, колишнім речником президента німецького парламенту Н. Ламмерта та Кристофом Ланцем, колишнім головним редактором «Deutsche welle TV». Іноземні колеги розповіли працівникам Верховної Ради України про досвід організації державних комунікацій в Німеччині, поділилися лайфхаками про кризові державні комунікації, проактивну та реактивну комунікацію на високому рівні.  

Проведення таких онлайн-зустрічей сприяє поширенню кращими міжнародним практиками та посилює спроможність комунікаційної команди голови українського парламенту. 

Директор Програми РАДА Ігор Когут зазначив: «Сьогодні ми маємо унікальну можливість з боку програми РАДА підтримати пілотування такої ініціативи на рівні пресслужби Голови Верховної Ради України, як посилення медійної роботи, комунікаційної складової та стратегування. Ми також підтримуємо аналітичну складову роботи голови парламенту. І ми дякуємо нашим партнерам – ГО «Інтерньюз-Україна» за організацію цієї зустрічі задля обміну кращими практиками та досвідом».

Гвідо Хайнен сказав «У Німеччині спікер парламенту це друга найвища посада в державі. А отже це є другий найпотужніший голос, який ви маєте. У політиці цей голос має бути дистанційованим, нейтральним, неупередженим щодо позиції політичних партій».

Кристоф Ланц наголосив, що: «Голова парламенту – це об’єктивна, безпартійна, неупереджена особистість, яка діє тільки для добра парламенту і на підставі Конституції. Якщо ви створите саме такий образ і таку картину, тоді вам усе вдалося і ви йдете правильним шляхом».