Перспектива реформи виборчого законодавства

Птн, 06/04/2018 - 13:15

5 квітня у Верховній Раді України відбувся круглий стіл, в рамках якого народні депутати України, провідні міжнародні та вітчизняні експерти, представники Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Венеціанської комісії, Центральна виборча комісія - Central Election Commission of Ukraine проведуть дискусію щодо перспективи реформи виборчого законодавства.

«Прийнятий у 2017 році проект виборчого кодексу № 3112-1 отримав біля 4500 поправок, з яких на сьогоднішній день було розглянуто тільки 250. З огляду на відсутність прогресу щодо розгляду проекту виборчого кодексу, перспективи його прийняття залишаються незрозумілими. Крім того, в парламенті також зареєстровано 8 законопроектів про парламентські вибори, жоден з яких досі не був розглянутий. Ці законопроекти демонструють відсутність консенсусу щодо формування виборчої системи для майбутніх парламентських виборів, оскільки різні групи депутатів різних фракцій пропонують різні системи. Деякі фракції підтримують пропорційну систему із закритими списками, інші - пропорційну систему з відкритими списками, тоді як видається, що загалом правлячі партії не налаштовані змінювати статус-кво», - зазначив заступник директора IFES в Україні Гіоргій Кобахідзе на відкритті Національного круглого столу «Перспектива реформи виборчого законодавства».

Захід організований за підтримки USAID Ukraine - USAID УкраїнаBritish Embassy, KyivФонд Східна Європа у співпраці з Венеціанською комісією Ради Європи та Програма РАДА.