Народні депутати України та представники посольств, міжнародних організацій та проектів технічної допомоги обговорили питання вдосконалення комунікації з виборцями

Втр, 05/11/2019 - 20:30

Програма РАДА провела чергову координаційну зустріч проектів технічної допомоги, які надають підтримку Верховній Раді України. Цього разу захід був присвячений питанням покращення взаємодії парламенту з виборцями в регіонах.

У ньому взяли участь народні депутати України Галина Васильченко, Олег Синютка, Олександр Скічко, Роман Каптєлов та Юрій Камельчук. Також були присутні представники посольств Канади, Швеції та Данії, Венеційської комісії Ради Європи, Консультативної місії Європейського союзу в Україні, ОБСЄ, Комітету ВР з питань освіти і науки, Комітету ВР з питань екології, Апарату Верховної Ради України.

Учасники зустрічі обговорили існуючі проблеми комунікації народних депутатів з громадськістю в округах, можливості покращення розуміння людьми функцій народних депутатів.

З вітальним словом перед присутніми виступив директор Програми РАДА Ігор Когут. Він розповів про роботу, яку Програма РАДА веде в округах для покращення обізнаності з діяльністю парламенту, зокрема про недавні парламентські дні у Львові (21-22 жовтня).

Ігор Когут згадав про публічні заходи, які проводить Програма, зокрема про експозицію «Інфо-Рада».

Він також повідомив про недавню координаційну зустріч представників проектів технічної допомоги з керівником Апарату ВР Вячеславом Штучним.

Заступниця директора Програми РАДА Тетяна Бібік наголосила на важливості роботи парламентарів у округах.

Вона зупинилась на питаннях навчання депутатів та членів їхніх команд; учасники таких тренінгів здобувають, зокрема, навички комунікації з виборцями та звітування перед ними.

Заступниця директора Програми РАДА інформувала про один з компонентів її діяльності – «Модельний округ». Його мета полягає у сприянні покращенню комунікації народних депутатів з виборцями в регіонах. Вона наголосила, що Програма  співпрацює з усіма зацікавленими парламентарями, а також з їхніми помічниками.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях розповів про тренінги, які Програма РАДА проводить у регіонах. Він також інформував учасників про створені електронні інструменти, які можуть використовуватись народними депутатами при роботі в окрузі.

Григорій Скопненко, керівник Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України, інформував про роботу зі створення інформаційно-консультативного центру, який, зокрема, надаватиме народним депутатам необхідну підтримку для роботи в округах.

Керівниця Освітнього центру Верховної Ради України Марина Терещук поділилась досвідом презентації діяльності центру в регіонах, зокрема під час недавніх парламентських днів у Львові.

Щоб задовольнити цікавість школярів щодо діяльності парламенту, Освітній центр проводить виїзні уроки в регіонах. Під час парламентських днів у Львові були організовані 6 таких уроків, у яких взяли участь понад 180 дітей.

Марина Терещук наголосила на важливості живого спілкування відвідувачів заходів Освітнього центру з народного депутатами; парламентарі беруть активну участь у заходах центру.

Народний депутат України Галина Васильченко розповіла про особливості роботи депутата-«мажоритарника». Вона повідомила про плани запровадження на Львівщині принципів «модельної області», які дозволять покращити комунікацію в регіоні. При цьому вона відзначила плідне співробітництво представників різних політичних сил у цьому напрямку.

Народний депутат України Олег Синютка висловив підтримку ідеї створення «модельної області» на Львівщині. Він також відзначив користь, яку приносять тренінги програми РАДА для народних депутатів та їхніх помічників.

Юрій Камельчук, народний депутат України, вказав на наявність проблеми комунікації виборців з органами влади.

Керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Тарас Пастушенко інформував про стратегічне планування діяльності Освітнього центру. Він наголосив на необхідності звернути суттєву увагу в його роботі не лише на школярів, але і на студентів.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).