Народні депутатки України обговорили шляхи покращення роботи в округах та комунікації з виборцями

Птн, 07/02/2020 - 17:00

Програма USAID РАДА у співпраці з народною депутаткою України Іриною Констанкевич провела робочу зустріч з народними депутатками України, обраними в одномандатних виборчих округах.

Метою заходу стало обговорення викликів, які виникають перед жінками-народними депутатки України, які були обраних за мажоритарною системою, зокрема при роботі у виборчих округах. Також дискусія проходила навколо питань посилення роботи команд у виборчих округах та комунікації з різними категоріями виборців.

У зустрічі взяли участь народні депутатки України Ірина Констанкевич (група «За майбутнє», Волинь), Лариса Білозір (група «За майбутнє», Вінничина), Ірина Борзова (фракція «Слуга народу», Вінничина), Вікторія Вагнєр (фракція «Слуга народу», Херсонщина), Ольга Василевська-Смаглюк (фракція «Слуга народу», Київщина), Галина Васильченко (фракція «Голос», Львівщина), Вікторія Гриб (позафракційна, Луганщина), Олена Копанчук (фракція «Слуга народу», Хмельниччина), Олена Лис (фракція «Слуга народу», Чернівеччина), Наталія Піпа (фракція «Голос», Львівщина), Тетяна Рябуха (фракція «Слуга народу», Сумщина), Анна Пуртова (фракція «Слуга народу», Київ).

До обговорення також долучились народні депутатки, обрані за партійними списками: Соломія Бобровська (фракція «Голос») та Єлизавета Богуцька (фракція «Слуга народу»).

У зустрічі також взяли участь заступниця керівника Управління по зв’язках з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Апарату ВРУ Валентина Рудьковська, координаторка секретаріату міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Яна Вертеба, а також представники офісу Заступниці Голови ВРУ Павло Булгак і Катерина Шиденко.

Під час зустрічі народні депутатки обговорили проблеми жіночого лідерства та виклики, з якими зустрічаються народні депутатки під час роботи у Верховній Раді та у виборчому окрузі. Зокрема, йшлося про стереотипи щодо участі жінок у політиці та процесі прийняття рішень, тиск на жінок-активісток, підходи до вирішення актуальних питань округу, побудови команди, стратегічних та кризових комунікацій, про парламентську етику та ін.. Учасники обмінювались досвідом щодо вирішення проблемних питань округів.

Народні депутатки домовились про продовження комунікації, обговорили необхідність подальшого обміну досвідом та кращими практиками у своїй роботі. Вони висловили підтримку на користь проведення спільних заходів за участі команд в регіонах, навчання та розвитку навичок команд і об’єднання зусиль для вирішення важливих для країни та регіонів питань. Учасниці наголосили на необхідності розвитку потенціалу жіночого лідерства. 

Програма USAID РАДА презентувала ресурси, які пропонуються народним депутатам та їхнім командам в рамках проекту «Модельний округ». Представники програми також розповіли про інші можливості, які надає Програма у співпраці з Апаратом ВРУ для підвищення ефективності роботи народного депутата та його команди; вони запропонувала підтримку у подальшій комунікації та обміні досвідом і кращими практиками депутаток-мажоритарниць.

Як відомо, до Верховної Ради України 9-го скликання обрано 27 жінок у мажоритарних округах, що становить найбільшу кількість за всю історію незалежної України. Збереження такої тенденції на майбутнє є важливим для забезпечення представництва жінок у парламенті, розвитку жіночого лідерства, їх участі у прийнятті рішень.

Ірина Констанкевич – одна з лише чотирьох народних депутаток-мажоритарниць Верховної Ради 8-го скликання, яка була переобрана на позачергових виборах до Верховної Ради 9-го скликання. Вона підтримала ідею проведення зустрічі і подальшої координації комунікації між мажоритарницями.  

Захід відбувся 6 лютого 2020.