Марілуїзе Бек: «Жінки мають специфічний досвід, і він є цінним, коли вони йдуть у політику»

Птн, 13/03/2020 - 17:45

В офісі Програми РАДА відбулась дискусія, присвячена забезпеченню ґендерної рівності у парламентській діяльності.

Участь у ній взяла Марілуїзе Бек, колишня членкиня Бундестагу Німеччини, а також помічники народних депутатів України, представники комітетів Верховної Ради України та ЗМІ, а також міжфракціного об'єднання "Рівні можливості". Його також відвідав народний депутат України Роман Каптєлов.

На початку зустрічі до присутніх звернулась перший секретар з політичних питань Посольства ФРН в Києві Крістіна Фьорстер. Вона відзначила значні успіхи, яких Україна досягла за останні десятиліття у сфері забезпечення ґендерної рівності. За її словами, залученість жінок до політичного життя є основою стабільності суспільства.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях наголосив на важливості захисту прав жінок та розповів про Проект «Україна в Європі», в рамках якого і проводився захід.

Проект впроваджують Центр ліберальної сучасності (Німеччина) у партнерстві з Фондом Східна Європа та Програмою РАДА. Він, зокрема, передбачає обмін досвідом між народними депутатами, їхніми помічниками, українськими експертами та європейськими фахівцями щодо вдосконалення комунікації та отримання знань стосовно асоціації України з ЄС.

Народний депутат України Роман Каптєлов відзначив потребу забезпечення ґендерної рівності. Він також висловив зацікавленість у досвіді німецьких парламентарів щодо роботи у виборчих округах.

Директор Програм USAID РАДА Ігор Когут наголосив на важливості спілкування народних депутатів з їхніми німецькими колегами. Він також відзначив збільшення кількості народних депутаток-мажоритарниць у Верховній Раді.

Учасники дискусії обговорили питання участі жінок у політиці та збільшення їх представництва у політичному житті, як на місцевому, так і на центральному рівнях. Марілуєзе Бек зауважила низьке представництво жінок у новому українському уряді; вона детально зупинилась на питаннях забезпечення ґендерної рівності у Німеччині, існуючих викликах у цій сфері та висловила своє бачення щодо вирішення відповідних проблем в Україні.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).