Круглий стіл “Партисипативна демократія в системі місцевого самоврядування”

Пон, 10/04/2017 - 17:15

10 квітня Програма USAID РАДА взяла участь у круглому столі “Партисипативна демократія в системі місцевого самоврядування” спільно з  Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

«Базуючись на кращих практиках та стандартах, маємо шукати український шлях формування культури участі в ухваленні рішень. Напевне парламентський Комітет має взяти першість і підготувати для місцевого самоврядування керівні принципи громадської участі та належного врядування. А на рівні обласних рад створити консультативно-методологічні установи для сприяння з застосування інструментів участі, наприклад міських форумів чи слухань,» - зазначив директор Програми USAID РАДА Ігор Когут.

Пан Когут поділився досвідом залученя громадян до вироблення рішень через інструменти прямої демократії,  а саме консультації народнизх депутатів з громадськістю у форматі міських зібрань, Town Hall Meetings, як проводить Програма РАДА.

Голова Європейського інформаційно-дослідницького центру презентував дослідження законодавчого регламентування демократії участі в місцевому самоврядуванні країн Європейського Союзу, яке центр надав народному депутату, як відповідь на запит.

Президент Фонду Східна Європа звернув увагу присутніх на значний потенціал е-інструментів для залучення громадян до процесу прийняття рішень. Е-демократія – це фундамент для демократії участі.

Народні депутати України, представників органів місцевого самоврядування, громадськості, міжнародних інституцій, науковців обговорили сучасний стан та перспективи удосконалення вітчизняного законодавства у сфері локальної демократії, ознайомилися з відповідним міжнародним досвідом.

Більше світлин.