Конференція «Реформа децентралізації. Результати та перспективи»

Срд, 19/04/2017 - 18:00

19 квітня відбулася Конференція «Реформа децентралізації. Результати та перспективи» в рамках програми USAID РАДА та  проекту «Підтримка розвитку місцевого самоврядування в Україні»  за підтримки Європейського Союзу та за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

 Конференція стала майданчиком, де представники парламенту та уряду змогли почути представників місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад, разом проаналізувати проміжні результати реформи децентралізації, щоб виробити стратегію подальших трансформацій.

«Ми не повинні говорити про зради та перемоги, але історії успіху об’єднаних територіальних громад дуже важливі», -  зазначив Сергій Власенко, голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Ключові виклики для реформи децентралізації, на думку Сергія Власенка, насамперед:

  • Кадрове забезпечення органів місцевого самоврядування;
  • Освіта та медичне забезпечення в ОТГ.

В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, наголосив, що уряд має йти поруч з парламентом: не може бути в уряду та парламенту різне бачення реформи.

Основне завданням на сьогодні пан Негода назвав створення спроможності місцевого самоврядування на базовому рівні.

Внаслідок проведення конференції очікується прискорення ходу реформи зі сторони ВРУ через посилення тиску суспільної думки, зокрема від лідерів ОТГ та громадських організацій, які надають громадам експертну та консультаційну підтримку.

Також на конференції були представлені основні результати реалізації міні-грантового компоненту проекту «Підтримка місцевого самоврядування в Україні». Представники органів влади об’єднаних територіальних громад представили свої історії успіху, які стали можливими внаслідок участі в проекті, а представники громадських організацій історіями успіху в співпраці громадських організацій з ОТГ в процесі їх об’єднання. Сесія була завершена презентацією результатів оцінки міні-грантового компоненту, а також висновками та рекомендаціями.

Програма заходу.