54 інтерни закінчили Програму стажування в Апараті Верховної Ради України

Пон, 23/07/2018 - 12:15

20 липня Перший заступник Керівника Апарату Петро Боднар та Заступник директора регіональної Місії USAID в Україні, Білорусі, Молдові Джон Пеннел привітали 54 молодих людей з успішним завершенням Програми стажування в Апараті Верховної Ради України.

З 54 випускників 47 стажувалося в секретаріатах комітетів та структурних підрозділах Апарату ВРУ, 2 – Європейському інформаційно-дослідницькому центрі, 3 – Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини, 1 – Інституті законодавства ВРУ, 1 – офісі Програми USAID «РАДА». Окрім того, разом з українськими інтернами у Верховній Раді України стажувалося троє інтернів з Німеччини.

Шість місяців інтерни брали участь у розробці законопроектів, організації роботи підрозділу стажування, громадських слухань, різноманітних круглих столів та фахових дискусій, займалися аналітичною роботою. Так, інтернка Головного юридичного управління Апарату ВРУ Тетяна Присакар під час стажування була залучена до нормотворчої роботи, а її пропозиції змін до проектів законів були враховані та втіленні в українському законодавстві.

Особлива увага була приділена навчанню учасників Програми – за цей час вони прослухали ексклюзивні курси, лекції та тренінги від провідних фахівців з різних сфер. Розвитку лідерського потенціалу інтернів сприяли зустрічі з народними депутатами, політичними та громадськими діячами, науковцями тощо.

Програма допомагає Верховній Раді України залучати найкращих студентів та випускників вузів, таким чином надаючи молодим фахівцям можливість долучитися до законотворчої роботи, здобути практичний досвід, створити передумови для їх професійного зростання й успішної громадсько-політичної діяльності, а також сприяє оновленню кадрового складу державних органів.

Окремі з випускників Програми стажування 2018 року вже взяли участь у конкурсах на заміщення вакантних посад державної служби та незабаром розпочнуть роботу в державних установах: Сергій Жидков, який стажувався у Відділі з питань звернень громадян Апарату Верховної Ради України, продовжить професійний шлях у цьому ж підрозділі на посаді головного консультанта по роботі з електронними зверненнями та електронними петиціями; інтернки Олена Копил – на посаді державного експерта експертної групи бюджетного планування в Міністерстві культури України, Лариса Неруш – у секторі роботи з інвесторами в Адміністрації морських портів України, а Соломія Левкович – у Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини.