50 інтернів успішно закінчили Програму стажування в Апараті Верховної Ради

Пон, 17/07/2017 - 16:45

14 липня відбулося урочисте закриття 22-ї Програми стажування в Апараті Верховної Ради України. В заході взяли участь перший заступник Голови ВРУ Ірина Геращенко, в. о. директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннел, народні депутати України Валерій Карпунцов та Сергій Лещенко, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, директор Програми USAID «РАДА» Ігор Когут, виконавчий директор ГО «Ліга інтернів» Марія Савіна.

Ірина Геращенко у своєму вітальному слові наголосила, що стажування інтернів припало на час знакових подій – запровадження безвізового режиму з ЄС, виконання вимог Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Надалі перед Україною лежить не менш відповідальне завдання – їх імплементація, і якраз в цьому можуть допомогти випускники Програми. Геращенко побажала випускникам самореалізації, залишатися собою та працювати над своїм саморозвитком.

Протягом шестимісячного стажування інтерни брали участь у розробці законопроектів, організації роботи підрозділу стажування, громадських слухань, різноманітних круглих столів та фахових дискусій, займалися аналітичною роботою. Окрім того, ще троє інтернів пройшли стажування в Офісі з фінансового та економічного аналізу у ВРУ, 1 – в Інституті законодавства ВРУ, 2 – в офісі Програмі USAID «РАДА». Особлива увага була приділена навчанню учасників Програми – за цей час вони прослухали два ексклюзивні курси та відвідали близько 10 лекцій і тренінгів від з народними депутатами, політичними та громадськими діячами, науковцями тощо.

Програма стажування допомагає ВР залучати найкращих студентів та випускників ВНЗ, таким чином надаючи молодим фахівцям можливість долучитися до законотворчої роботи, здобути практичний досвід, створити передумови для їх професійного зростання й успішної громадсько-політичної діяльності, а також сприяє оновленню кадрового складу державних органів.

Свій подальший професійний потенціал випускники Програми будуть реалізовувати як помічники-консультанти народних депутатів України, працівники центральних та місцевих органів влади тощо. Частина з інтернів мають намір здобути науковий ступінь в українських університетах чи продовжити навчання закордоном.

Програма стажування працює з 1995 року за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та сприяння ВР. За цей час її випускниками стало близько 1650 інтернів з усіх регіонів України. Орієнтовно 30% з них залишилося працювати в органах державної влади або Парламенті. Програма реалізовується на основі Меморандуму про співпрацю ГО «Ліга інтернів» спільно з Управлінням кадрів Апарату ВРУ за підтримки Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Цього року ВР зробила важливий крок назустріч підтримці учасників Програми з боку держави. Народні депутати України Валерій Карпунцов та Павло Пинзеник, у минулому – випускники Програми, зареєстрували проект постанови, що передбачає запровадження іменних стипендій її учасникам з 2018 року. 13 липня на засіданні регламентного комітету ВРУ проект постанови був підтриманий, надалі він буде розглядатися в пленарній залі вже під час наступної парламентської сесії.