Видання та публікації

Забезпечені ресурсами парламентські дослідницькі служби є однією зі складових ефективного парламенту. Вони мають особливу цінність як джерело незалежного, нейтрального та неупередженого аналізу. Вони пропонують безпечний простір, де парламентарі від усіх політичних партій можуть ставити питання та отримувати відповіді, яким можна довіряти. Вони сприяють незалежності парламенту, забезпечуючи перевірку реальності перспектив, запропонованих виконавчою гілкою влади, лобістськими групами та новинними ЗМІ. Аналіз, який вони проводять, потрібен для інформаційного забезпечення виконання парламентом законодавчої та контрольної функцій, надаючи парламентарям інформацію, необхідну для якісного виконання їхньої роботи.

Видання «Міжнародна практика щодо організації та роботи парламентських дослідницьких служб має на меті допомогти парламенту розвинути свою дослідницьку спроможність. У ньому описано складові елементи успішних парламентських служб на основі досвіду людей, котрі керують такими службами.

Посібник «Міжнародна практика щодо організації та роботи парламентських дослідницьких служб» був створений фахівцями Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA). Його переклад на українську мову здійснений за підтримки Програми USAID РАДА.

Завантажити: PDF icon Завантажити

Квітневий випуск інформаційного дайджесту Програми РАДА містить інформацію про діяльність Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України, хід реалізації грантової програми «Демократичне представництво округів», наші новини за квітень та анонси майбутніх подій.

Ознайомитись з дайджестом можна за посиланням https://mailchi.mp/81c9991e6905/usaid-13-25-6433527.

Завантажити:

У черговому випуску дайджесту Програми USAID РАДА Ви знайдете інформацію про ключові заходи Програми, які відбулись у лютому 2020 та анонси березневих заходів.

У виданні також йдеться про основні напрямки діяльності Програми.

Ознайомитись з дайджестом можна за посиланням https://mailchi.mp/943e4896537f/usaid-13-25-1331513.

Завантажити:

Для успішної побудови демократичного суспільства необхідно, щоб
громадяни були добре обізнані про свої права та свободи, демократичні способи їх захисту і брали активну участь у політичному житті. Велику роль при цьому відіграє громадянська просвіта.

Розбудова парламентської громадянської освіти — один з пріоритетів Програми USAID РАДА.

Ми підготували методичний посібник для вчителів «Громадянська парламентська просвіта». З його допомогою Ви можете дізнатись про відеоматеріали щодо роботи парламенту, створені за підтримки Програми РАДА, про діяльність Освітнього центру Верховної Ради України.

Також видання містить методичні рекомендації, які стосуються проведення уроків парламентської просвіти для різних вікових категорій: учнів 5-7 класів, 8-11 класів, а також для студентів закладів вищої освіти.

Завантажити: PDF icon Завантажити

Січневий випуск дайджесту містить інформацію про напрямки діяльності Програми USAID РАДА, її ключові заходи у січні та анонси на лютий.

Крім того, у ньому розміщено посилання на аналіз законодавчої роботи Верховної Ради 9-го скликання під час І та ІІ сесій.

З дайджестом можна ознайомитись за посиланням https://mailchi.mp/0e1f6db2b0f5/usaid-13-25-1209597.

Завантажити:

29 січня 2019 Програма USAID РАДА провела зустріч представників проектів технічної допомоги. Цього разу темою заходу стала «Верховна Рада – 2020: оцінки та очікування».

Більш детальну інформацію про зустріч можна отримати за посиланням https://bit.ly/39lKeYz.

Під час заходу експерт Програми РАДА Володимир Крижанівський представив свій аналіз законодавчої роботи Верховної Ради 9-го скликання під час першої та другої сесій.

Зокрема, у матеріалі йдеться про опрацювання з-тів суб’єктів законодавчої ініціативи, діяльність фракцій та роботу комітетів.

З матеріалом можна ознайомитись за посиланням нижче.

 

 

Завантажити: PDF icon Завантажити

Видання містить основні новини щодо діяльності Програми РАДА за грудень 2019, анонси на січень 2020, а також інформацію про досягнення по різних напрямках роботи Програми у вказаний період.

З дайджестом можна ознайомитись за посиланням https://mailchi.mp/c98908a23555/usaid-13-25-1202141.

Завантажити:

Щомісячний дайджест Програми USAID РАДА.

Видання містить основні новини щодо діяльності Програми РАДА за листопад 2019, анонси на грудень 2019, а також інформацію про досягнення по різних напрямках роботи Програми у вказаний період.

З дайджестом можна ознайомитись за посиланням https://mailchi.mp/5216a64af017/usaid-13-25-1187485.

 

Завантажити:

Парламентська діяльність, серед іншого, передбачає спілкування зіноземними колегами. При цьому особливої ролі набуває вміння комунікувати англійською мовою, використовуючи специфічну термінологію.

Ситуація ускладнюється тим, що на сьогодні не існує єдиного стандарту перекладу лексики, яка стосується діяльності Верховної Ради України. Її перекладають по-різному, що ускладнює спілкування. Як наслідок, існує потреба уніфікації відповідної термінологічної бази.

Це видання є спробою такої уніфікації, яка покликана зробити комунікацію більш комфортною.

Ми раді запропонувати Вашій увазі україно-англійський та англоукраїнський глосарій термінів та виразів, які містяться у Регламенті Верховної Ради України. Він був підготовлений експертами Програми USAID РАДА у співпраці з фахівцями Управління забезпечення міжпарламентських зв'язків Апарату Верховної Ради України.
 

Завантажити: PDF icon Завантажити

Для з’ясування місця парламенту в державному механізмі і його ролі в державному і суспільному житті потрібні своєрідні «матриці». Використання цих «матриць» дозволить визначити характеристики парламенту за умов різноманітності організації держави в різних країнах світу. До таких «матриць» насамперед віднесено розподіл влад і форму державного правління.

Характеристики парламенту знаходять вираження в основному законі, аналіз положень якого дозволяє окреслити своєрідний конституційний контур парламенту. Спробу узагальнено визначити такий контур здійснено в цій роботі з акцентом на відповідний вітчизняний досвід.

У виданні «Конституційний контур парламенту : Посібник для народних депутатів України» викладені конституційні основи діяльності Верховної Ради України. В окремих розділах детально висвітлюються її організаційні та функціональні характеристики. Також читачі посібника дізнається про участь парламенту у формуванні уряду та політичну відповідальність уряду перед ВР.

Автор посібника – Володимир Миколайович Шаповал, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, суддя Конституційного Суду України (1996–2005 рр.) у відставці. Був членом робочої групи Конституційної комісії (1994–1996 рр.), яка розробила проект, що склав основу тексту Конституції України від 28 червня 1996 р. Керівник Центральної виборчої комісії України у 2007-2013 роках.

Завантажити: PDF icon Завантажити

Сторінки