Матеріали партнерів

А як у них? Організаційна структура апарату парламенту

Стрімкий розвиток культури парламентаризму сприяє змінам у функціонуванні парламентського апарату, зокрема перегляду його нормативно-правового регулювання, організації структурних підрозділів, підвищенню якості та ефективності роботи за допомогою впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, посиленню контролю з боку ЗМІ та громадськості. У цьому контексті гол

Зміна балансу сил у комітетах: коаліція взяла під контроль Антикорупційний комітет

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, чи змінився баланс сил в парламентських комітетах між коаліцією та опозиційними політичними силами після входження до них 25 нових депутатів.

А як у них? Дотримання етичних норм та стандартів поведінки

Негідна поведінка депутатів у Верховній Раді України є досить поширеним явищем, що свідчить про незрілість політичної системи та низький рівень політичної культури народних обранців. Моніторингова місія Європейського парламенту на чолі з Петом Коксом у 2016 році визначала наступні проблеми у стандартах роботи депутатів:

  • негідна поведінка у сесійній залі (неповага до виступів колег, відсутність дисципліни);
  • неперсональне голосування («кнопокодавство»);
  • відсутність на робочому місці без поважних причин;
  • порушення Регламенту та інших процедурних вимог підготовки законопроектів;
  • випадки продажу голосів;
  • використання мандата для лобіювання своїх бізнес-інтересів.

КОМІТЕТИ ПРОДОВЖУЮТЬ ВРАХОВУВАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ОПОРИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ЇХНЬОЇ РОБОТИ

Громадянська мережа ОПОРА в рамках Програми USAID РАДА продовжує працювати над підвищенням рівня прозорості роботи парламентських комітетів. Вже 8 з 27 комітетів звернулися та отримали детальні рекомендації щодо того, як підвищити прозорість роботи комітетів, та стосовно інформації, яка має розміщуватися на їхніх веб-сайтах. Частина рекомендацій комітетами вже врахована.

24 січня 2017 року під час Координаційної зустрічі представників Програми USAID РАДА з головами секретаріатів комітетів Верховної Ради України Громадянська мережа ОПОРА презентувала методологію дослідження рівня прозорості роботи парламентських комітетів.