Законодавче регулювання питань парламентської етики в країнах Європейського Союзу

Нині політики підпадають під пильну увагу громадянського суспільства та засобів масової інформації, що дозволяє виборцям посилити свій контроль над парламентарями. Це зумовлює введення кодексів поведінки парламентарів у Європейських країнах. Регулюючі норми, зведені в окремі кодекси або розкидані по різним нормативним актам, значно підвищують якість та легітимність демократичного управління в цілому і в питаннях етики зокрема.

Слід зауважити, що кодекси поведінки самі по собі не можуть вирішити питання цілісності парламентської системи. Існує багато аспектів політичного, економічного, соціального і культурного характеру, які не можуть бути охоплені кодифікованими етичними нормами. Зрештою, ставлення парламентарів до етичних питань частіше за все відображає погляди суспільства. Особисту чесність неможливо закріпити законодавчо.

Отже, у зв’язку із підвищеною відповідальністю парламентарів перед суспільством, вони повинні дотримуватися норм, що забезпечать прозорість їхньої діяльності та підвищать довіру суспільства до них.

файл публікації: 

Тип матеріалів: 

Відповіді на запити