Міжнародний досвід законодавчого регулювання питання функціонування криптовалют, криптовалютних бірж, майнінгу та виводу в фіат

Розглянувши міжнародний досвід законодавчого регулювання питання функціонування криптовалют, ми з’ясували, що на сьогодні не існує єдиного законодавчого регулювання криптовалютної діяльності. Нормативно-законодавча база залишається недостатньо розробленою в більшості держав. Діяльність криптовалютних бірж, майнінг та вивід в фіат переважно не регулюються на державному рівні. Органи регулювання сфери запобігання незаконним операціям з криптовалютою не існують в більшості країн. Найкраще, з розглянутих країн, ці відносини врегульовані в Японії, США (на рівні штатів) та в ФРН.

Криптовалюта (cryptocurrency or crypto currency) – це цифровий актив, що служить засобом обміну та використовує криптографію для безпеки своїх транзакцій, контролю створення додаткових одиниць та для перевірки передачі активів. Криптовалюта – це тип цифрових валют, альтернативних валют та віртуальних валют. Вона не видається жодним центральним органом, що робить іі абсолютно захищеною/не чутливою до державного втручання або маніпулювання.

Біткоїн, створений у 2009 році, є першою децентралізованою криптовалютою. Криптовалютні біржі (сryptocurrency exchanges) - це веб-сайти, на яких можна купувати, продавати або обмінювати криптовалюти на інші цифрові валюти або на традиційні валюти. 

Майнінг (mining) – діяльність зі створення нових структур для забезпечення функціонування криптовалютних платформ. У мережах криптовалют, майнінг – це перевірка транзакцій. Крім того, це процес рішення криптографічних головоломок з використанням комп'ютера або спеціалізованих пристроїв. За допомогою майнінгу здійснюється процес обробки транзакцій, емісія нових монет в мережу.

Майнінг може проводитись індивідуально чи об’єднанням майнерів, тобто людей, які «видобувають» криптовалюту. Об’єднання майнерів називають майнінговим пулом. 

Фіатні гроші (fiat money) – тип грошей або валюти, цінність яких походить не від власної вартості або гарантії обміну на золото або іншу валюту, а від державного наказу (fiat) використання їх як засобу платежу.

файл публікації: 

Тип матеріалів: 

Відповіді на запити