Перебіг подій в Комітеті з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради України 16 березня

Володимир Крижанівський, старший консультант Програми USAID РАДА, народний депутат України 1-го скликання
Птн, 17/03/2017 - 10:00

Перебіг  подій  в Комітеті з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради України 16.03. 2017 був таким: 

  1. В плані роботи комітету засідання Комітету  в четвер не передбачалося, не було також доручення про це Верховної Ради України  чи його Голови (ч. 1. Ст. 43 Закону Про Комітети Верховної Ради України). 
  2. Дев’ять членів комітету  (це більше третини від складу Комітету – 24 особи)   поставили вимогу перед головою Комітету скликати засідання в четвер – 16.03.17, що він, вочевидь,  відмовився зробити (ч. 2 .  ст. 43 Закону).
  3. Тоді 16 березня о 9-15 вже 13 членів Комітету , отже за наявності кворуму (ч. 1 ст. 44 Закону) зібралися  самостійно без голови  і прийняли  рішення ad hoc обрати головуючим на засіданні народного депутата Савчука. Після цього єдине, що вони мали б зробити, то це прийняти рішення про внесення змін в розклад засідань комітету, а саме про проведення засідання із запропонованим ними переліком питань  (ч. 2. ст. 43 Закону).   Після цього Голова комітету повинен був би повідомити  членів комітету не пізніш як за двадцять чотири години до часу проведення такого засідання комітету (ч. 4 ст. 43 Закону. Коли саме має бути проведено таке засідання Законом не регламентується.
  4. Слід зазначити, що головуючий на засіданні скористався тим, що в Законі Про комітети належним часом не регламентована ця ситуація, і керувався під час засідання не стільки логікою Конституції та Закону, скільки бажанням проштовхнути певне рішення.