Моніторинг роботи парламенту за час сесійного тижня 18-22 вересня 2017 року

Вчергове варто відзначити, що хід засідань Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) порушує 2 норми чинного Регламенту:

  1. Переважно всі голови фракції, що виступали на Погоджувальній раді, акцентували увагу на питаннях, не пов’язаних з формуванням порядку денного, а саме пожежі в дитячому таборі «Вікторія» або «прориву кордону» Саакашвілі та його команди, проте доповідачі не були зупинені головуючим. Це є порушенням частини першої статті  36 Регламенту: «Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово, та дотримуватися тривалості часу, наданого для виступу».
  2. Дехто з тих, що виступали на засіданні (в першу чергу це стосується голів комітетів) виголошували свої пропозиції щодо включення до порядку денного  цього пленарного тижня певних законопроектів свого комітету.

Проте, відповідно до положення частини дванадцятої статті 73 Регламенту  «пропозиції для розгляду на черговому засіданні Погоджувальної ради подаються комітетами, тимчасовими спеціальними комісіями, тимчасовими слідчими комісіями до Апарату Верховної Ради не пізніш як за чотири дні до проведення чергового засідання». Така норма Регламенту передбачає, що ці пропозиції мають опрацьовуватися Апаратом ВРУ, що забезпечить передачу пропозицій всіх членам Погоджувальної ради та запрошеним особам.

Після чого вже власне сама Погоджувальна рада у відповідності  до положення пункту другого частини чотирнадцятої статті 73 Регламенту «розглядає та ухвалює пропозиції щодо проектів … тижневого порядку денного пленарних засідань». Апарат ВРУ, керуючись таким  ухваленим  Погоджувальною радою рішенням  та положеннями статті 25 Регламенту, готує порядок денний пленарних засідань Верховної Ради на кожний день пленарного тижня і «забезпечує отримання народними депутатами порядку денного на наступний день пленарних засідань (за винятком питань, передбачених частиною п'ятою цієї статті) до 18 години дня, що йому передує» (пункт шостий частини чотирнадцятої статті 73 Регламенту).

Проте усталена практика  проведення Погоджувальних рад восьмого скликання не відповідає вищезазначеним нормам Регламенту. Насамперед це стосується положення Регламенту щодо розгляду та ухвалення Погоджувальною Радою пропозицій тижневого порядку денного пленарних засідань парламенту.

Також необхідно зазначити, що відповідно до Регламенту «робота Погоджувальної ради здійснюється гласно, її засідання є відкритими …», тому варто було би розміщувати матеріали, що роздаються членам Погоджувальної ради, на парламентському сайті.

Альона Гурківська

Володимир Крижанівський