Зустріч з Крісті Марквальдер на тему «Засади довіри до парламенту»

В рамках візиту в Україну пані Крісті Марквальдер, колишньої спікерки парламенту Швейцарії, Посольство Швейцарії в Україні та Республіці Молдові разом з Програмою USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво" організовують зустріч на тему «Засади довіри до парламенту». Запрошуємо народних депутатів України та Керівництво Апарату Верховної Ради України на зустріч з Крісті Марквальдер, яка відбудеться 9 жовтня 2018 року з 10:30 до 12:00 год. у приміщенні Верховної Ради України за адресою: вул. Грушевського 5, Конференц-зала. Реєстрація учасників зустрічі - з 10:00.

В рамках зустрічі з пані Крісті Марквальдер будуть обговорюватися наступні питання:

  • Відкритість та підзвітність парламенту та депутатів/залучення громадян (роль громадянського суспільства в розробці законопроектів);
  • Дотримання Регламенту та парламентських процедур;
  • Побудова консенсусу між політичними парламентськими фракціями/формування порядку денного;
  • Роль парламентської етики у підвищенні довіри до парламенту;

Про участь у заході просимо повідомити Адміністративного менеджера Програми USAID РАДА, Ірину Пущик, моб.: +380957007535, e-mail: ipushchyk@radaprogram.org до 5 жовтня 2018 року включно.

Член Національної ради Кріста Марквальдер

Крісту Марквальдер було обрано до Національної ради Швейцарії в 2003 р. Починаючи з 2003 р. вона входить до складу комісії з питань зовнішньої політики, яку наразі очолює; також є членом комітету з юридичних питань та німецькомовного редакційного комітету Національної ради. З 2007 р. – член делегації до Міжпарламентського союзу.

Політична кар’єра пані Марквальдер розпочалася в 1999 р., коли її було обрано до Великої ради кантону Берн; згодом, у 2002 р., вона стала членом міської ради Бурґдорфу. Кріста Марквальдер входить до Вільної демократичної партії (FDP) і з травня 2006 р. обіймає посаду президента Нового європейського руху Швейцарії, який обстоює членство Швейцарії в ЄС. Крім того, Кріста Марквальдер очолює парламентську групу з питань відновлюваних джерел енергії, парламентську групу «Зелений хрест» і парламентську групу з питань екологічно свідомого управління, а також є співголовою парламентської групи з питань роботи на добровільних засадах та волонтерства. У 2011 р. її було обрано президентом парламентської асоціації Швейцарія – США.

Кріста Марквальдер має науковий ступінь з юриспруденції та сертифікат з екологічних студій. Після навчання працювала молодшим науковим співробітником на кафедрі підприємницького права Бернського університету. З січня 2008 р. працює юристом у Цюріхській фінансовій службі.