Програма USAID РАДА оголошує конкурс на реалізацію ініціатив в рамках проекту «Твіннінг округів. Кращі практики країн Східної Європи та Балтії»

Програма USAID РАДА оголошує конкурс на реалізацію ініціатив в рамках проекту «Твіннінг округів. Кращі практики країн Східної Європи та Балтії».

До участі у Конкурсі запрошуються народні депутати України, обрані в мажоритарних округах, разом з представниками своїх команд.

Останній строк подачі заявок на участь у конкурсі - 10 лютого 2020.

 

 1. Загальна інформація про Конкурс

Конкурс започатковано в рамках реалізації напрямку діяльності Програми USAID РАДА «Модельний округ». У попередній період (2015-2018) Програма РАДА в рамках реалізації проекту «Модельний округ» співпрацювала з 7 народними депутатами, які представляли як мажоритарні округи, так і були обрані за партійними списками. Проект «Модельний округ» покликаний створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями та роботи в окрузі. В рамках продовження роботи проекту «Модельний округ» кращі практики планується поширити у регіонах, розширити роботу з різними категоріями виборців (НУО, місцеве самоврядування, ЗМІ, бізнес-асоціації, ін., а також інституціоналізувати кращий досвід через Апарат Верховної Ради.

Важливим і корисним елементом програми «Модельний округ» були заходи і тренінги, які давали можливість командам з різних округів та регіонів обмінюватися практичним досвідом.

З співпраці Програми USAID РАДА з членами Німецького Бундестагу, стало відомо про існування програми співпраці на рівні виборчих округів Німеччини та Франції, більше того існує ціла окрема політика співпраці Національних зборів Франції та Бундестагу Німеччини. В основі такої «програми твіннінгу» лежить завдання всеохоплюючої комунікації та співпраці різних середовищ, які представляють округи (місцеве самоврядування, молодь, професійні групи тощо). 

Мета проекту «Твіннінг округів. Кращі практики країн Східної Європи та Балтії» - започаткування практики обміну досвідом щодо роботи в окрузі та комунікації з виборцями між народними депутатами України і парламентарями Польщі, інших прикордонних країн ЄС, країн Балтії (Литва, Латвія, Естонія) та запровадження його в Україні.

Мета конкурсу: підтримати окремі ініціативи народних депутатів України та їхніх команд, що спрямовані на професійне зростання та досягнення більш ефективних результатів діяльності з реалізації представницької функції, роботи в окрузі та комунікації з виборцями  шляхом обміну та ознайомлення з позитивним досвідом такої роботи парламентарів однієї з країн (Польща, інші прикордонні країни ЄС, країни Балтії (Литва, Латвія, Естонія).

 

Твіннінгова програма має слугувати налагодженню постійної комунікації між командами членів парламентів, з подальшим можливим залучення до таких комунікацій інших цільових груп (місцеве самоврядування, вчителі, бізнес тощо). 

На цьому етапі програма передбачає 2 події (заходи обміну досвідом народного депутата України та його команди в окрузі однієї з країн та зворотній візит колег до парламенту та в округ України).

Очікується, що переможці Конкурсу впровадять кращий досвід у свою діяльність та започаткують постійний діалог з колегами з інших країн.

 

 1. Вимоги до учасників конкурсу

Учасниками Конкурсу можуть бути лише народний депутат України, обраний в мажоритарному окрузі, разом з представниками своєї команди (2 помічники-консультанти).

 

 1. Вимоги до ініціатив, які подаються на Конкурс

Ініціативи, які подаються на Конкурс, повинні містити такі компоненти:

 • пропозицію щодо відвідання з робочим візитом виборчого округу однієї з країн (Польща, інші прикордонні країни ЄС, країни Балтії (Литва, Латвія, Естонія);
 • обґрунтування вибору;
 • орієнтовний план реалізації очікуваних результатів від проекту «Твіннінг округів»;
 • інформацію про тривалість та період ознайомчих візитів української делегації в одну з країн і делегації з країни-партнерки на округ в Україні (обмеження щодо тривалості – до 6-ти днів включно із дорогою).
 1. Вимоги до Програми ознайомчих візитів

В разі підтримки Програма відвідування виборчого округу має включати ознайомлення з організацією та роботою депутата в окрузі, організацією роботи команди, порядком роботи приймальні в окрузі, шляхи комунікації з громадськими організаціями, місцевими органами влади та різними категоріями виборців.

Програма може включати семінари та майстер-класи, які б слугували передачі практичного досвіду (1) організації роботи команди, (2) способів комунікації з виборцями (цільовими аудиторіями), (3) способів залучення громадян до обговорення важливих питань, зокрема і округу, (4) взаємодія зі ЗМІ, громадськістю, місцевим самоврядуванням.

 

 1. Основні етапи конкурсу та орієнтовні строки їх проведення

 

 • 10 лютого 2020 р. – останній строк подання заявок на участь у Конкурсі
 • 15 лютого 2020 р. – оголошення переможців Конкурсу
 • Лютий–травень 2020 р. (відповідно до індивідуальних графіків) реалізація ініціатив переможців Конкурсу;
 • До 10 червня 2020 р. – презентація результатів проекту та планів щодо впровадження кращих практик.

 

 1. Критерії та процес відбору переможців

Заявки оцінюватимуться за такими критеріями:

 • Очікування учасників від реалізації ініціативи – набуття знань, вмінь та навичок, необхідних для подальшого професійного розвитку та ефективної роботи;
 • Реалістичний план імплементації очікуваних результатів навчального візиту на вдосконалення роботи народного депутата та команди в окрузі;
 • Можливості для практичного застосування отриманих під час реалізації проекту «Твіннінг округів» знань, вмінь та навичок
 1. Перелік необхідних для участі у Конкурсі документів
 1. Заповнена аплікаційна форма. Форма міститься за посиланням https://www.dropbox.com/s/fy57o31h3c0wgqx/Application%20Form.doc?dl=0.
 2. Лист підтримки від приймаючої сторони - члена/членкині парламенту однієї з країн про готовність прийняти делегацію в окрузі та поділитися досвідом і запропонувати програму візиту (стисло), а також про готовність відвідати округ народного депутата в Україні з зазначенням орієнтовних строків візитів (у проміжку лютий-травень 2020 року).

 

Зверніть, будь ласка, увагу!

Програма USAID РАДА забезпечує проїзд, проживання, та харчування в рамках реалізації проекту. Програма USAID РАДА не покриває витрати на екскурсії та ін. витрати поза метою проекту «Твіннінг округів».  

 

10. Правила подання документів: 

Заповнена аплікаційна форма та лист-підтримки приймаючої сторони надсилаються на адресу konkurs@radaprogram.org до 18:00, 10 лютого 2020 року.

11. Довідкова інформація 

З питань Конкурсу звертатися за тел.: 0681280044 (Леся Нечипоренко – менеджерка проектів Програми USAID РАДА) або електронною поштою на адресу lnechyporenko@radaprogram.org