50 інтернів успішно закінчили програму USAID стажування молоді в парламенті України

14 липня 2017 року, Київ – Керівництво Верховної ради України та Агентства США з міжнародного розвитку привітали 50 випускників Програми із закінченням стажування у Парламенті. Протягом шести місяців молоді фахівці працювали в секретаріатах комітетів та підрозділах Апарату Верховної Ради. Програма парламентського стажування, яку USAID підтримувало з моменту заснування, допомагає Верховній Раді України залучати найкращих студентів та випускників вузів, таким чином надаючи молодим фахівцям можливість долучитися до законотворчої роботи, здобути практичний досвід, створити передумови для їх професійного зростання й успішної громадсько-політичної діяльності.

Протягом шестимісячного стажування молоді фахівці – інтерни – брали участь у розробці законопроектів, організації роботи підрозділу стажування, громадських слухань, різноманітних круглих столів та фахових дискусій, займалися аналітичною роботою. Окрім того, ще троє інтернів пройшли стажування в Офісі з фінансового та економічного аналізу у ВРУ, 1 – Інституті законодавства ВРУ, 2 – Програмі USAID РАДА. Особлива увага була приділена навчанню учасників Програми – за цей час вони прослухали два ексклюзивні курси та відвідали близько 10 лекцій і тренінгів від провідних фахівців з різних сфер. Розвитку лідерського потенціалу інтернів сприяли зустрічі з народними депутатами, політичними та громадськими діячами, науковцями тощо.

Програма стажування працює з 1995 року за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та сприяння Верховної Ради України. За цей час її випускниками стало близько 1650 інтернів з усіх регіонів України. Орієнтовно 30% з них залишилося працювати в органах державної влади або Парламенті. Програма надає молодим громадянам України віком до 29 років можливість узяти безпосередню участь у законодавчому і нормотворчому процесі, процесі ухвалення державних рішень. Програма реалізується на основі Меморандуму про співпрацю ГО «Ліга інтернів» спільно з Управлінням кадрів Апарату ВРУ за підтримки Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Свій подальший професійний потенціал випускники Програми стажування реалізовуватимуть на посадах помічників-консультантів народних депутатів України, працівників центральних та місцевих органів влади, комерційних установах тощо. Частина з інтернів мають намір здобути науковий ступінь в українських вузах чи продовжити навчання закордоном.

За детальнішою інформацією звертайтесь до Катерини Копчук, менеджера із зв‘язків з громадськістю, за тел. (044) 200 38 24 або електронною адресою kkopchuk@eef.org.ua